Vážení klienti, přátelé a rybáři,

S největší pravděpodobností bude Česká republika zařazena ze strany Norska mezi země s vyšším výskytem onemocnění COVID-19 (označení ,,červená země“). Norsko takto aktualizuje epidemiologickou situaci v evropských zemích maximálně každých 14 dní. Stejným způsobem může ze strany Norska být rozhodnuto o zpětném přesunutí České Republiky zpátky mezi ,,zelené země“.
.
V případě cestování do Norska z ,,červených zemí“ je požadována karanténa 10 dní. Tato může být kdykoliv přerušena v případě odjezdu do domovské země.
Ze strany Norska je pro cestující z červených zemí požadováno také potvrzení, že dané osoby budou ubytovány na registrované norské adrese a budou se zdržovat výhradně zde během zmíněné 10 denní karantény.
.
V případě, že bude pro ČR platit ,,červená barva“ budou požadovaná potvrzení z naší strany vystavena každému klientovi automaticky a originály těchto dokumentů následně předány či zaslány poštou.
.
Základní požadavky cestovní 10-denní karantény v Norsku:
• Zdržovat se na uvedené adrese
  (Rybaření na moři, procházky přírodou mimo rušná místa a houbaření není omezeno)
• Necestovat veřejnou dopravou
• Dodržovat zvýšená ochranná hygienická opatření
.
V celém Norsku je momentálně pouze 340 aktivních případů infekce COVID-19. V celém kraji More og Romsdal, v němž se nachází kemp AVEROY FISHING, jsou pouze dva aktivní případy nákazy. V ČR toto číslo přesáhlo již hodnotu 5000 případů. Epidemiologická situace v Norsku je tedy více než příznivá. Obavy z případné karantény po příjezdu z Norska jsou zbytečné. Žádná omezení či opatření pro cestující z Norska, díky místní příznivé epidemiologické situaci, nejsou v ČR vůbec nařízena.
.
Relevantní odkazy pro ověření výše uvedených faktů a další informace:
.

 

S přáním hezkého dne a mnoha sil

Team Averoy Fishing

.