Vážení klienti, přátelé a rybáři,

Vzhledem k aktuální situaci ve spojitosti s propuknutím pandemie onemocnění COVID-19 napříč zeměmi Evropské unie, bychom rádi z naší strany informovali o změnách, vyplývajících z této nelehké situace pro klienty naší společnosti.

Vzhledem k nemožnosti odhadu doby, po kterou budou platit omezující opatření v oblasti cestovního ruchu, jsme se rozhodli pro následující postup:

Začneme, dle vývoje situace s omezením cestování, individuálně jednat s klienty dotčených termínů zájezdů / pobytů. V jejich případě jim bude z naší strany nabídnuto přeložení zájezdu / pobytu na jiný termín, případně refundace jejich již uhrazených prostředků.

Níže přikládáme oficiální tiskovou zprávu Asociace cestovních kanceláří a agentur ČR, jež výše zmíněný postup kvituje.

 

#spolutozvladneme

 

Team Averoy Fishing

 

Tisková zpráva asociace cestovních kanceláří a agentur

 

Současná situace na trhu cestovního ruchu v České republice je v důsledku krizové situace COVID-19 také krizová… Jsme všichni, cestovní kanceláře i jejich zákazníci, v mimořádné situaci, kterou bohužel nikdo neočekával a která nemá v české ani evropské legislativě žádnou oporu. Totožná situace je, jak víme, ve všech ostatních státech EU.

Cestovní kanceláře v České republice zaplatily zálohy na zájezdy jejich klientů do zahraničí na sezonu 2020 do okamžiku startu krize COVID-19 ve výši 2,9 miliardy Kč. Další stovky milionů byly vyplaceny na zálohách dopravcům. Žádný z příjemců záloh v současné bezprecedentní situaci cestovním kancelářím obdržené platby nevrátí. Budou se muset vyčerpat formou zálohovaných služeb.  To však v tuto chvíli není možné..

Zákazníci cestovních kanceláří mají obavy o své prostředky, zaplacené na zálohách a vyžadují jejich okamžitou refundaci. To však z výše uvedených důvodů není možné, ale ani nutné. Cestovní kanceláře nabízejí legální možnost využití poukazů na posunutí zálohovaných zájezdů v čase či destinaci, které jsou, stejně jako zájezdy, plně pojištěny proti případné insolvenci cestovní kanceláře.

Dále společně intenzivně jednáme s vládou o nejlepším možném legálním řešení nastalé situace a jsme přesvědčeni, že se nám najít řešení podaří. Prosíme nechte nám trochu času, vyřešíme to. Naším prvotním zájmem je spokojenost našich zákazníků. Bez zákazníků naše činnost nemá smysl.

Děkujeme,

PRAHA 27. března 2020

ASOCIACE CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ ČESKÉ REPUBLIKY + ASOCIACE ČESKÝCH CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ A AGENTUR